У 2018 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування складе   1600 грн. 

Цю суму адвокати можуть внести до 31 січня 2018 року.

Гроші перераховується двома платежами:

  • 70% – на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону;
  • 30% – на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.

У разі несплати щорічного внеску до 31 січня 2018 року, адвокат повинен внести 1 МЗП, встановлену на момент оплати.

Для осіб, які набудуть статусу адвоката, і для адвокатів, які відновлять свідоцтво про адвокатську діяльність після 31 січня 2018 року, щорічний внесок також встановлюється в розмірі 1 МЗП на момент оплати.

Щорічний внесок вважається сплаченим з моменту надходження коштів на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування. Обов’язок по сплаті щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не вважається виконаним адвокатом, якщо він внесений не в повному розмірі (крім випадків розстрочки платежу) або на рахунок тільки одного з двох органів адвокатського самоврядування: ради адвокатів регіону або НААУ.

Нагадаємо, Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (проект № 5132) встановлено, що розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування не зможе перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року.

 


Зразок квитанції

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ


 

Рада адвокатів України встановила розмір оплати за проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю на 2018 рік.

Рішення № 292 “Питання забезпечення організаційних заходів проходження стажування” прийнято 16 грудня на засіданні РАУ. Рішення набуває чинності з 1 січня 2018 року.

Встановлено, що розмір такого внеску для особи, стосовно якої радою адвокатів регіону ухвалено рішення про призначення керівника стажування, видачу направлення на стажування, затвердження індивідуального плану стажування та строки подання поточних звітів, становить не менше 12 мінімальних місячних заробітних плат (визначеної станом на день його сплати). При цьому сума розподіляється наступним чином: 50% від встановленого розміру внеску отримує керівник стажування; 30% отримує рада адвокатів регіону, 20% - на поточний рахунок Ради адвокатів України (Національної асоціації адвокатів України).

За рішенням ради адвокатів регіону виплата цих коштів керівнику стажування може бути розстрочена помісячно впродовж терміну стажування.

Прийняті зміни внесені до Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю шляхом затвердження його у новій редакції.