Шановні колеги!

На обговорення адвокатів виноситься питання про методику і методологію дій адвокатів при ознайомленні з матеріалами кримінального провадження після закінчення слідства.

Це викликано тим, що до Ради адвокатів приходять непоодинокі звернення правоохоронних та слідчих органів, прокуратури щодо неналежної поведінки (на їх думку) окремих адвокатів на стадії відкриття матеріалів справи у кримінальному провадженні , і в першу чергу це так звані затягування термінів цієї слідчої дії, безпідставні та необґрунтовані клопотання, ігнорування викликів, нез’явлення на слідчу дію без поважних причин, розпалювання конфліктної ситуації вже під час вивчення матеріалів і т.і.

Можливо у цьому в кожному конкретному випадку з точки зору адвоката є якийсь сенс, методичний резон, направлений на захист інтересів клієнта. Можливо????

На нашу думку є два алгоритми дій адвоката на цій стадії: законні дії чітко у відповідності з нормами ст..290 КПК України та Правилами адвокатської етики та дії , які все ж дають підстави стверджувати про незаконність дій адвоката.

Який алгоритм краще вибрати і у якому випадку? Чи допустимі в якісь частині дії адвоката, на які скаржаться правоохоронні органи? Нас цікава Ваша думка!! З нетерпінням чекаємо Ваших аргументів, висновків, пропозицій!!!!

                                  Рада адвокатів Вінницької області