Радою адвокатів області проводиться моніторинг адміністративних справ щодо вимог органів Державної фіскальної служби до адвокатів про сплату заборгованості по Єдиному соціальному внеску, адвокатами ( самозайнятими особами, які проводять незалежну професійну діяльність), які є одночасно приватними підприємцями-физичними особами і вже сплачують ЄСВ. Окрім того, органи державної фіскальної служби одноособово , без заяви та згоди адвокатів ставлять їх на облік як самозайнятих осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, вимагаючи подвійних звітів та подвійної сплати ЄСВ.

Багато наших колег звернулося до адміністративного суду з позовними заявами про незаконність таких вимог і перші судові рішення задовольняють такі позови адвокатів. І це фактично єдиний вихід з ситуації що склалася. Затягування зі зверненням до суду адвокатів, які отримали податкові вимоги може призвести до порушення шестимісячного терміну звернення до адміністративного суду.

Зразки позовної заяви можна отримати у Раді адвокатів області.

Слід також мати на увазі, що навіть при судових рішеннях на користь адвокатів, мають місце випадки, коли органи ДФС надсилають нові вимоги про заборгованість уже за новий період. 
У зв’язку з уникненням цього адвокатам під час звернення до адміністративного суду з вимогою про незаконність вимог також ставити вимогу наступного змісту:

«Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Вінницькій області щодо взяття (дата) на облік (ПІП), як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування як самозайнятої особи, яка провадить незалежну професійну діяльність і зобов'язати Головне управління ДФС у Вінницькій зняти (ПІП) обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування як самозайнятої особи, яка провадить незалежну професійну діяльність»
Рада адвокатів буде інформувати адвокатів і в подальшому з приводу зазначеної вище проблеми.

Рада адвокатів Вінницької області